Кількість
|
Вартість
|
||
|
Правильне освітлення в акваріумі дуже важливе для нормального зростання та життя акваріумних рослин. Для рибок світло не критичне, і навіть не потрібне, тому що в більшості випадків їм комфортніше в темряві або напівтемряві. Але, якщо в акваріумі є живі рослини, то світло просто обов'язкове. Причому потрібно обов'язково звернути увагу на те, що світла має бути не просто багато, але і лампи необхідно ставити правильного спектру. Якщо встановити лампи з невідповідним діапазоном, то можна отримати зростання небажаних водоростей, позеленіння стін і декорацій.
Також при виборі акваріумних ламп необхідно звернути увагу на те, який тип ламп вам необхідний. Найпоширенішими є люмінісцентні лампи Т5 та Т8. Маркування позначає діаметр лампи: 1,5 і 2,5 см. Лампи Т5 - це новіша розробка, яка дозволяє виробляти лампи потужніші з однаковою довжиною порівняно з лампами Т8. Зараз все більшої популярності набирають світлодіодні лампи та світильники. Деякі виробники роблять світлодіодні лампи з можливістю вставляти у патрони від люмінісцентних ламп Т5 та Т8.
Светильники для акваирумов бывают нескольких типов: закрытые (например, крышки) и октрытые (котрые устанавливаются на бортик аквариума). В свою очередь по типу освещения аквариумные светильники можно поделить на люминисцентные, светодиодные, PL, с лампами накаливания, с энергосберегающими лампами.
Самыми популярными являются светильники которые встроены в аквариумные крышки. При выборе таких светильников желательно обратить внимание на то, что бы патроны были по-крайней мере пыле-влагозащищенные. Так как под крышкой собирается конденсат, летят брызги от пузырьков компрессора, то невлагозащищенные патроны могут быстро вывести из строя новый светильник. Аксессуары для освещения аквариума - это все, что необходимо для правильного и надежного подключения аквариумных ламп. Сюда входят патроны, электронные балласты, таймеры, отражатели и прочие необходимые аксессуары