Бажання
Додайте товари до списку бажань
Ваш надійний інтернет-магазин для домашніх улюбленців!
0
Мій кошик

Хімія для акваріумів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Підготовка акваріумної води

Перед тим, як заселити рибок в акваріум, необхідно підготувати для цього воду. Водопровідна вода, як дивно, підходить для цих цілей краще, ніж вода з криниці. У ній багато органічних домішок, які можуть тільки зашкодити акваріумним улюбленцям. Якщо немає можливості використовувати воду з-під крана, або є невпевненість у ній, тоді бажано використовувати спеціалізовані препарати, які допоможуть зробити воду придатною для проживання в ній рибок, креветок і равликів.

Також, для прискорення процесу запуску акваріуму рекомендується додавати концентрат корисних бактерій. Це, так звані, засоби для швидкого старту акваріуму.

До засобів для підготовки акваріумної води можна віднести і різні препарати контролюючі кислотність, жорсткість, вміст фосфатів та нітратів в ній.
 

Альгіциди

Альгіциди - це група препаратів, за допомогою яких можна боротися з небажаними водоростями в акваріумі, а також з зеленою водою та наростами на скляних поверхнях. Альгіциди мають різну дію. Є ті, що допомагають боротися зі шкідливими водоростями за допомогою стимулювання росту корисних акваріумних рослин, є альгіциди на основі гербіцидів (наприклад, монолінурон). З такими препаратами краще поводитися більш обережно, обов'язково читати інструкцію перед застосуванням і дотримуватися її рекомендацій та покажчиків. Також бувають альгіциди, дія яких ґрунтується на природних гербіцидах. Вони діють повільніше, ніж ті, що ґрунтуються на монолінуроні, але при цьому менш шкідливі для ніжних рослин та інших мешканців акваріума.

Ліки та вітаміни для рибок

Ліки для акваріумних рибок переважно поділяють на протиопаразитарні, протигрибкові, противірусні та широкого спектра дії. Насправді, дуже мало хвороб можна визначити за зовнішнім виглядом рибки на фотографії або за одним-двома симптомами. Тому точно назвати назву хвороби та порекомендувати препарат для лікування зможе тільки лікар-іхтіолог після огляду пацієнта. Звичайно, можна взяти препарат широкого спектру дії та сподіватися на його ефективність, але в разі, якщо захворіла улюблена та незамінна рибка (ну або дуже дорога), то краще все ж таки звернутися до фахівця.

Тестування акваріумної води

Перед тим як додавати в акваріум різноманітну хімію, дуже бажано перевірити основні хімічні параметри води. Такі як жорсткість, кислотність, перевірити воду на вміст нітратів, нітритів та фосфатів. Це допоможе позбавитись вас від непотрібних покупок.

Окрім крапельних тестів, які вважаються більш точними, існують тести-смужки, що можуть визначати 4-7 показників води одночасно. Звичайно, результати не такі точні, як при використанні крапельних тестів, але загальну картину в акваріумі можна зрозуміти. І вже далі купувати необхідний препарат для коригування того або іншого показника.

Добрива для рослин

Акваріумним рослинам, як і кімнатним, потрібне живлення у вигляді добрив. Вони випускаються у різних формах - є добрива у рідкому вигляді, у формі таблеток, капсул.

З точки зору хімічного складу добрива для рослин в акваріумі зазвичай розділяються на макро, мікро, калій, залізо та комплексні добрива.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.